YES KART
SIKÇA SORULAN SORULAR
-

YES Kart, Türkiye’nin erişilebilir, kullanımı kolay ve her alışverişinde kazandıran ön ödemeli bir avantaj kartıdır. YES Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. YES Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, sana özel fiyatlarla İsfanbul Tema Park ve Jungle İstanbul üyeliği satın alabilir eğlence ve alışverişin doyasıya keyfini çıkarabilirsin.

YES Kart’ını Teknosa ve D&R mağazalarından, yesclub.com.tr web sitesi ile YES Kart mobil uygulaması üzerinden satın alabilirsin.

Tüm satış noktalarından KDV Dahil 10 TL’ye satın alabilirsin.

YES Kart’ı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, Teknosa ve D&R noktalarımızdan ve yesclub.com.tr web sitesinden kolayca sahip olabilir ve anında her alışverişinde kazanmaya başlayabilirsin. Anonim olduğu için bilgilerinin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

YES Kart’a ilk yüklemede minimum 10 TL olmak üzere 750 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın yesclub.com.tr veya YES Kart uygulamasından hesabına eklenmesi gerekmektedir. yesclub.com.tr veya YES Kart uygulamasından eklenmeyen kartlara tek seferde en fazla 750 TL yükleme yapabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Bunun için hesaba eklenmesi gerekmektedir.

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğin YES Kart uygulaması üzerinden, sadece e-posta ve cep telefonu bilgilerinle saniyeler içerisinde YES’li olabilirsin. Hesabını açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki Kart Ekle butonuna tıklayıp, YES Kart’ının arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmen yeterli.

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

  • YES Kart üzerinden yüklenebilir tutarını kontrol etmelisin. Yüklemek istediğin tutar, aylık yüklenebilir tutarın üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paran iade edilecektir.
  • Başarız yükleme işlemi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşmiş ise gün sonu, mesai saatleri dışında gerçekleşmiş ise sonraki gün sonu ve hafta sonu ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabına iade edilecektir.
  • Tek seferde yükleme limiti bulunmamaktadır.

Yükleme için izlenecek adımlar:

  • Çalıştığın bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yap.
  • Akbank hesabın varsa havale ile, diğer bankalarda hesapların varsa EFT ile para transferi menüsüne gir.
  • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
  • EFT için (Akbank’tan başka bir bankadan gönderim yapıyorsan) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısın.
  • 15 dk. içerisinde bakiye kartına yüklenecektir.
  • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: Kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarası

Evet, fiziksel karta ihtiyaç olmaksızın YES Kart uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinde kullanmaya başlayabilirsin.

YES Kart’ında bakiye varsa her ay 2 TL aylık kullanım ücreti alınır. Bu ücreti, YES Kart sana en iyi şekilde ulaşabilmesi ve en güzel avantajları sana getirebilmek için alıyoruz. İçinde bakiye olmayan kartlardan aylık kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara dair kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez (Örnek: Ayşe’nin YES Kart’ında son 3 ay boyunca hiç bakiye yoksa ve Ayşe 4. ay içinde kartına para yüklerse, sadece 4. aya ait olan kullanım ücreti alınır).

Bir kullanıcı bir yıl içerisinde en fazla 300 TL tutarında nakit çekebilir.

* MASAK mevzuatı gereği 750 TL limitli kartların aynı yıl içinde nakit çekim tutarı 300 TL ile sınırlıdır.

YES Kart mobil uygulama veya ininal.com üzerinden eklediğin ininal Visa Kart’ın ile ATM’lerden nakit çekebilirsin, işlem ücreti çekilen tutar üzerinden %1,15+1,04 TL’dir.

Karta bakiye yüklemeleri sadece Türk Lirası ile yapılabilmektedir. Döviz harcama işlemlerinizde TL bakiyeniz otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışında yapılan farklı para birimi işlemlerinde, yurtdışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası'nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı % 7 kadar farklılık gösterebilmektedir.

Yes Kart sahipleri, İsfanbul Tema Park’taki konser ve gösterilere bilet derdi olmadan, ücretsiz katılabilirler. Birçok görkemli konser ve gösteri için haftalık etkinlik takvimini mobil uygulama ve www.isfanbul.com.tr websitesinden takip edebilirsiniz.

Tema Park servis saatlerini İsfanbul web sitesi (http://isfanbul.com/) üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Yes Kart ile ödemelerini VISA’nın geçerli olduğu her yerde Türkiye’de ve yurtdışında gerçekleştirebilirsin. Multinet fiziksel POS cihazı veya Multinet WebPOS üzerinden gerçekleştirdiğin alışverişlerinde % 5, YES Kart’a özel dönemsel kampanyalarda % 5 ve diğer tüm alışverişlerinde % 0,01 geri ödeme kazanırsın.

YES Kart’a 13 yaşından büyük herkes sahip olabilir. YES Kart’ı velisinin gözetiminde kullanacaklar için yaş sınırı yoktur.

YES Kartını mobil uygulamaya tanımlayıp bakiye yüklemenizin ardından Multinet üye işyerleri ve diğer tüm noktalarda YES Kartınızla yapacağın harcamalardan geri ödeme kazanırsın. Geri ödemeler, ödemeyi yapmanızın hemen ardından kartınıza yüklenir.

Apple Store ve Google Play’den uygulamayı edinebilirsin. Detaylı bilgi için www.yesclub.com.tr

Kartına para yükleyip harcama yapabilmen için öncelikle kartını Yes Kart mobil uygulamasına kayıt etmen gerekmektedir.

Kartına; mobil uygulama üzerinden kredi kartı, banka kartı, tüm banka ATM’leri, Teknosa ile Migros noktalarından para yükleyebilirsiniz. Bakiye yükleme noktasındaki ücretleri anlaşmalı yükleme noktaları belirlemektedir. Güncel ücretler hakkında www.yesclub.com.tr web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Hesabına sadece 1 adet Yes Kart ekleyebilirsin.

Yes Kart dışındaki sistemlerde tanımlı 3 adet ininal logolu kartınız var ise YES kartınızı tanımlamak için kartlarınızdan birini kullanıma kapatmanız gerekmektedir.

Kartınızı mobil uygulama üzerinden kullanıma kapatabilirsiniz.

Kartını kişiselleştirdikten sonra 48 saat içerisinde 3D Secure gerektiren işlemleri yapabilirsin. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, bilgin olmadan kartınla işlem yapılamamasıdır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, kartını eklediğiniz hesaba bağlı telefonuna bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

Yes Kartına yükleme limiti 750TL’dir. Yükleme limitini mobil uygulama üzerinden kontrol edebilirsin.

Kartların 1 ay için harcama limiti 750 TL'dir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 750 TL olur.

Bakiyenin aktarılması için Yeni bir YES Kart satın alman gerekmektedir. Bakiyenin aktarılması için mail adresin, GSM numarası, eski kartının 16 haneli kart numarası, eski kartının arkasında bulunan barkod numarası, yeni kartının 16 haneli kart numarası ve yeni kartının barkod numarasını içeren bir maili yenilikciodemesistemleri@gmail.com adresine iletmen gerekmektedir.

Kartında bulunan bakiyeden bir yıl içinde 300 TL’ye kadar tüm banka ATM’lerinden çekim yapabilirsin.

Yes Kart’ının ilk kullanım şifresi 16 haneli kart numaranızın son 4 hanesidir. Şifreni mobil uygulamaya kartınızı tanımladığınızda güncelleyebilirsin.

İlgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Regülasyonu nedeniyle fiş üzerine bakiye tutarını görüntüleyemiyoruz.

ATM işlemleri için şifren kartının ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numaranın son 4 hanesidir. 

Şifreni mobil uygulamaya üzerinden değiştirebilirsiniz. Bu şifre YES Kartın ile harcama yaparken kullanacağın şifren olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kartını iptal edebilir veya yenilikciodemesistemleri@gmail.com adresine mail atarak destek alabilirsin. Eski kartın içinde bulunan bakiyenin yeni kartına aktarımı için telefon numarası, TC kimlik numaran, mobil uygulamaya kayıt olduğun e-posta adresin, kayıp olan kartının ve yeni aldığın kartının ilk ve son dört hanesini içeren ve yaşadığı durumu / talebini anlatan imzalı dilekçeni yenilikciodemesistemleri@gmail.com mail adresine göndermen gerekmektedir.

Mobil uygulama üzerinden kart bakiyeni ve hesap hareketlerini görüntüleyebilirsin.

İnternet alışverişlerinde güvenliğin için gönderilen SMS (3D Secure) ile işlem yapabilmen için sistemimizde operatörün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Operatör (SIM Kart) değişikliği yaptığın günden itibaren 5 gün içerisinde kartın otomatik olarak 3D Secure işlemlerine açılacaktır. Bilgilerini müşteri hizmetleri üzerinden güncelleyebilirsin.

Kartında bulunan bakiyeden senede 300 TL’ye kadar tüm banka ATM’lerinden çekim yapabilirsin. Kartındaki bakiyeyi iade almak için kart numaranı, iade nedenini, iadesi istenen bakiye tutarını, iade yapılacak banka hesabı IBAN numarası bilgisini, banka hesabı sahibinin adı ve soyadını, hesabın bulunduğu bankanın ismi ve de kimlik fotokopinin yer aldığı dilekçeni e-posta yoluyla yenilikciodemesistemleri@gmail.com adresine göndermen gerekmektedir. Gönderdiğin doküman değerlendirildikten sonra, tarafınıza teyit e-postası gönderilecek ve iade süreci başlayacaktır. Bakiye iadesi, dilekçe tarihinden sonra 3 hafta içinde dilekçede belirtilen hesaba gönderilecektir. Kartındaki bakiye, operasyon ücreti olan 35 TL düşülerek ilgili hesabına iade edilecektir.

İşlemine ait para iadeni işlem yaptığınız internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığınız yere göre değişiklik göstermekte olup 10 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarınızı, kart hareketlerinden takip edebilirsin.

İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihini ve 3 haneli güvenlik kodu (CVC2) kodu istenir. Güvenlik kodu kartın arkasındaki numaraların son 3 hanesidir ve değiştirilemez. 3 kere yanlış girildiğinde kartın bloke olur.